E-Ticaret Danışmanı | Sosyal Medya ve SEO Danışmanı


Gökhan SEZER

18 Nisan 2015
Google Mobil Aramalarda Link Güncellemesi

18 Nisan 2015 İnternet 0 views Yorum Yok

Daha önce Google‘ın mobil aramalar konusunda nisan ayı içerisinde güncelleme yapacağını ve mobil uyumlu olmayan siteler içinde bu güncellemenin dezavantaj oluşturacağını Google’ın gözünde mobil ticaretin önemi başlıklı yazımızda kaleme almıştık. Mobil aramalarla ilgili olarak yapılması planlanan güncellemeden önce dün Google mobil aramalarda link güncellemesi yaptı. Breadcrumb a uygun olarak düzenlenen linkler artık daha anlaşılır ve daha okunaklı bir hale getirildi.

google-mobil-aramalarda-link-guncellemesi

Web sitelerinin isimleri ve link yapılarının kullanıcılar tarafından daha açık ve net bir biçimde görüntülenebilmesi için bu değişikliği yaptığını belirten Google, kullanıcı dostu sitelere verdiği önemi bir kez daha ortaya koymuş oldu. Mobil arama üzerinden sitenizin linklerinde görselde ki tarzda bir değişiklik olmamışsa konu ile ilgili sitenizde bir çalışma yapmanız ve web sitenizi Google mobil aramalara uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi durumda gelecek olan güncellemelerle birlikte mobil aramalardan gelen trafiğiniz de düşüş yaşayabilirsiniz.

Daha önce de mobil cihazlar üzerinden internet kullanımındaki ciddi artıştan bahsetmiştik. Google mobil aramalarda link güncellemesi yaparak mobil üzerinden yapılan aramalara ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Mobil uygulamalar ve mobil uyumlu sitelerin kullanımı ilerleyen dönemde rakiplerinizden farklılaşmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple özellikle mobil konusunun ciddiyetle ele alınması gerekmektedir.

Yorum Yap

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.