E-Ticaret Danışmanı | Sosyal Medya ve SEO Danışmanı


Gökhan SEZER

12 Ekim 2016
E-Ticarette Neleri Farklı Yapmalıyız?

12 Ekim 2016 E-Ticaret 22 views Yorum Yok

2 haneli büyüme gösteren ve her yıl üzerine koyarak devam eden e-ticaret  sektöründe maliyetlerin fiili mağazalara göre daha az olması ve daha büyük bir hedef kitleye hitap ediliyor olması sektörün cazibesini artırmakta bu durumda yatırımcı ve yayıncı sayısının artış göstermesine sebep olmaktadır.

Yeni ve güçlü yatırımcılar e-ticaret sektörüne giriş yaptıkça sektörde bulunan mevcut yatırımcılarda kendilerini daha fazla ve daha sert rekabet koşullarına hazırlamak zorunda kalmaktadırlar. Her sektörde nasıl ki fark yaratanlar rakiplerine karşı bir adım öne geçiyorsa e-ticaret sektörü için de aynı durum söz konusudur. Ücretsiz iade, koşulsuz iade, 365 gün bakım onarım hizmetleri, ücretsiz kargo gibi konular mevcut e-ticaret projenizin rakiplerinize göre tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır. Tabi böyle bir durumda rakiplerinin neler yaptığını takip eden diğer proje sahipleri de  kendi eksikliklerini tamamlayarak aynı şartları müşterilerine sunmaktan geri kalmayacaklardır.  Fark yaratma konusunda seçeneklerin azalması durumunda ise halihazırda sunulan  hizmetlerin kalitesinin artırılması da müşterinizin gözünde mutlak farklılık olarak algılanacaktır.

e-ticarette-neleri-farkli-yapmaliyiz

2015 yılında özellikle lojistik alanında kendini yenileyenler ve aynı gün kargo hizmeti sunanlar e-ticaret içinde mutlaka bir adım önde olacaktır. Yeni Google güncellemeleriyle beraber müşterilerinizin olduğu alanlarda olmanız size yine artı puan sağlayacaktır. Hangi alanlar bunlar sorusunun cevabını da hemen verelim, özellikle Youtube ve instagram konusunda mutlaka aktif katılımı olan e-ticaret firmaları farklılaşma konusunda avantajlı olacaklar. Ayrıca birçok e-ticaret firması mobil cihazlardan gelen trafiğin ciddi anlamda arttığını belirtmektedir. Bu nedenle öncelikleriniz den biriside mutlaka web siteniz ile ilgili cep telefonu ve tablet uygulamalar kısmında yer almanız olacaktır.

E-Ticaret konusunda yazmış olduğumuz tüm makalelere e-ticaret kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.